+
ПРАВОВИЙ ПРОГРЕС ТА ОСНОВОПОЛОЖНІ ПРИНЦИПИ ПРАВА
стр.3-8
Стаття розглядає взаємозв’язки між правовим прогресом та основоположними принципами права вконтексті їхнього втілення на різних рівнях правової системи. Показано значення справедливості, свободи, рівності та гуманності як інструмента забезпечення правового прогресу. Доводиться, що основоположні принципи права виступають як межі розвитку правової системи, які забезпечують правовийпрогрес. Стаття спрямована на вивчення сутності і характеристик основоположних принципів права вконтексті розвитку правової системи. Автор вказує, що правовий прогрес безпосередньо залежить відміри, з якою основоположні принципи права представлені та втілені в правовій системі.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПИТАННЯ ПРАВОНАСТУПНИЦТВА У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИПИНЕННЯМІСНУВАННЯ СРСР: АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЇ «НУЛЬОВОГО ВАРІАНТА»
стр.9-12
Задорожній О. В., Хмельова І. Є.
Стаття присвячена аналізу правонаступництва України у зв’язку з припиненням існування СРСР. Булодосліджено існуючу договірну базу з цього питання та основні принципи вирішення даної проблеми, якібули покладені в основу процесу правонаступництва. Стаття також аналізує спірні питання, які виникли міждержавами в ході правонаступництва. Було вивчено концепцію «нульового варіанту», яка часто пов’язуєтьсяз проблематикою правонаступництва у зв’язку з припиненням існування СРСР. Стаття доводить, що вищезгадана концепція не може бути застосована, оскільки вона не підтверджена ні на рівні міжнародного звичаю,ні на договірному рівні. А питання про розподіл власності СРСР між Україною та Росією і досі не вирішене.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СТАНОВЛЕНИЕ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОЙ БАЗЫИ РАЗВИТИЕ МАЯЧНОГО ДЕЛА В БАССЕЙНАХ ЧЕРНОГОИ АЗОВСКОГО МОРЕЙ В XVIII - ПЕРВОЙ ПОЛОВИНЕ Х!Х В
стр.13-23
Статья посвящена изучению проблем становления и развития нормативно-правовой базы маячногодела в бассейнах Черного и Азовского морей в XVIII - первой половине XIX в. В работе указывается,что основу данной базы заложили еще указы Петра I начала XVIII в., которыми была создана ком-мерц-коллегия и определялись ее обязанности. До начала XIX в. маяки не имели единого подчиненияи структуры. Некоторыми из них управляли военные, другие строили и содержали города, а отдельныемаяки на Балтике вообще находились в частных руках. 17 января 1829 г. принят указ «О передаче изГражданского в Черноморское ведомство маяков, на берегах Черного и Азовского морей устроенных»,вместе с тем военным морякам перешли и все маячные сборы. Это положение действовало до 1917 г
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДИХОТОМИЯ ПРАВА: ПОНЯТИЕ И ОСОБЕННОСТИ
стр.24-29
Статья посвящена явлению «дихотомия права» - его первое упоминание, эволюция данной правовой категории, понятие указанного явления и его особенности.Дано определение частному и публичному праву, а также мнения различных ученых о принадлежности той или иной отрасли права к праву частному и публичному.Проанализированы критерии отграничения частного права от публичного. Также встатье отмечено о тенденции конвергенции частного права и публичного.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДЕРЖАВНА ДІЯЛЬНІСТЬ НОМАНА ЧЕЛЄБІДЖИХАНА В ПЕРІОДУТВОРЕННЯ КУРУЛТАЮ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ
стр.30-35
Стаття присвячена аналізу завершального етапу державної діяльності Номана Челєбіджихана, якийбув безпосередньо пов’язаний з формуванням національного парламенту Демократичної КримськоїРеспубліки, утвореного легітимним шляхом на Курултаї кримськотатарського народу в грудні 1917 р.Автор дослідив історію походження терміну «курултай». На підставі аналізу наукових публікацій автор дослідив процес започаткування вищих органів національного самоуправління кримських татар улистопаді 1917 р. - на початку січня 1918 р., які очолював Номан Челєбіджихан. Викладений у статтіматеріал дозволив автору відокремити кілька важливих етапів у розвитку політико-правових поглядівНомана Челєбіджихана в контексті його державної і громадської діяльності.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМА ЗАЩИТЫ ГОСУДАРСТВАОРГАНАМИ ВНУТРЕННИХ ДЕЛ В УСЛОВИЯХ ГЛОБАЛИЗАЦИИ
стр.36-41
Изучение условий, которые влияют на возможность государства выполнять свои непосредственныефункции в настоящее время встает достаточно остро. В статье рассмотрены предпосылки реагированияорганов внутренних дел на воздействия, возникающие в условиях глобализированного общества. Таккак разработка и решение ситуативных конфликтов государством возлагается на правоохранительныеорганы, вопрос их реформирования и модернизации является одним из ключевых в настоящее время.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ИСТОРИКО-ПРАВОВЫЕ АСПЕКТЫ СТАНОВЛЕНИЯ ЯЛТИНСКОЙ ДУМЫПО ГОРОДСКОЙ РЕФОРМЕ 1870 ГОДА
стр.42-48
Статья посвящена становлению Ялтинской городской думы как органа местного самоуправления наосновании Городового положения от 16 июня 1870 г. Автором проанализирован Закон, выборы и составгородской думы и управы в 1871-1875 гг. Автор указал на многонациональный состав думы, отметилособенности избирательной системы и поведение избирателей на выборах, проанализировал процессформирования доходной и расходной частей бюджета города.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
НАПРАВЛЕНИЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ СОДРУЖЕСТВА НЕЗАВИСИМЫХГОСУДАРСТВ ПО БОРЬБЕ С ИНФЕКЦИОННЫМИ ЗАБОЛЕВАНИЯМИ
стр.49-57
Статья посвящена исследованию основных направлений деятельности Содружества НезависимыхГосударств по борьбе с инфекционными заболеваниями. В частности, обеспечение санитарной охраны территорий государств-участников СНГ, противостояние таким инфекционным заболеваниям, какВИЧ/СПИД, грипп H1N1, ящур. Выделены основные нормативные акты, принимаемые по каждому изтаких направлений, например, Соглашение о сотрудничестве в области санитарной охраны территорийгосударств-участников Содружества Независимых Государств 2001 г, Соглашение о сотрудничествев решении проблем вич-инфекции 1998 г., Комплекс совместных мер государств-участников СНГ попредупреждению проникновения и распространения гриппа птиц на территории государств-участниковСНГ 2007 г., Программа совместных действий государств - участников СНГ по профилактике и борьбес ящуром в государствах Содружества 2004 г. и др.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВ У МІЖНАРОДНОМУ ПРАВІ
стр.58-63
У статті автор характеризує особливості відповідальності держави за порушення міжнародних зобов’язань у відповідності з проектом статей про відповідальність міжнародної організації, прийнятоїКомісією міжнародного права. Також стаття характеризує природу правопорушень, відзначаючи, щоосновний недолік полягає, наприклад, в особливій увазі на застосування контрзаходів до держав з позиції міжнародних організацій і позиції по відношенню до субсидіарної відповідальності держав - членів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МЕЖГОСУДАРСТВЕННЫЕ ИНТЕГРАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ В ЕВРОПЕ
стр.64-68
Статья посвящена рассмотрению межгосударственных интеграционных процессов в Европе. Обозначены правовые основы объединения Европейского Союза. Рассматривается позиция Суда Европейского Союза относительно действия принципа верховенства права Европейского Союза над нормамивнутригосударственного права всех государств - членов сообщества. Анализируются особенности трехуровневой структуры устройства власти Европейского Союза, а также некоторые особенностей и тенденций в межгосударственных интеграционных процессах.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИРЕГУЛЮВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ
стр.69-72
У даній статті розглядаються адміністративно-правові аспекти регулювання державної таємниці вумовах діючого законодавства. На теперішній час мають місце численні випадки порушення режимудержавної таємниці. Тенденція притягнення осіб до відповідальності за порушення законодавства продержавну таємницю щорічно зростає. Дуже часто на сьогодні виникають питання щодо захисту інформації, що не є державною таємницею, якій надаються грифи секретності, не передбачені Законом. Таким чином, посадовці обмежують доступ до інформації (постанов, указів, розпоряджень з грифом «опублікуванню не підлягає», «не для друку» тощо), стараючись приховати неправомірні дії зі свої сторони.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СИСТЕМА ЗАХОДІВ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
стр.73-79
В статті аналізуються наукові підходи щодо визначення поняття та змісту заходів адміністративного примусу в діяльності органів публічної адміністрації. Запропоновано поняття адміністративнийпримусу в діяльності Державної виконавчої служби, розкрито його зміст. Виокремлено систему заходівадміністративного примусу, що застосовуються органами Державної виконавчої служби. Розкрито змістпрофілактичних та процесуальних заходів адміністративного примусу в діяльності ДВС.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СУБСИДИАРНОЕ ПРИМЕНЕНИЕ ПОЛОЖЕНИЙ ГРАЖДАНСКОГОЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА К ФИНАНСОВЫМ ОТНОШЕНИЯМ
стр.80-90
В статье обосновывается необходимость и объективный характер субсидиарного применения положений гражданского законодательства к финансовым отношениям. Проводится разграничение междуаналогией закона и субсидиарным применением законодательства, а также между субсидиарным применением гражданского законодательства к публичным финансовым отношениям и прямым регулированием гражданским правом отношений, которые тесно связаны с публичными финансовыми правоотношениями.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КЛАСИФІКАЦІЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІВ УСТАНОВАХ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
стр.91-97
У статті здійснено наукову класифікацію адміністративної діяльності установ Державної кримінально-виконавчої служби України. Досліджено різні наукові підходи до адміністративної діяльності установ виконання покарань, визначено основні критерії класифікації щодо пенітенціарних установ.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ВЗАЄМОВІДНОСИНІНСТИТУТУ НОТАРІАТУ ТА АДВОКАТУРИ
стр.98-103
Сформульовано характеристику нотаріату як специфічного інституту в механізмі захисту прав і свобод людини і громадянина. З’ясовано аспекти взаємодії нотаріату із органами адвокатури. Висвітленоспецифічні спільні та відмінні риси нотаріату та адвокатури.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЮРИДИЧНА ПРИРОДА «КУЛЬТУРНОГО ЛАНДШАФТУ» ЯК СКЛАДОВОЇ ІНСТИТУТУ ЛАНДШАФТНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ЗЕМЕЛЬ
стр.104-113
В статті досліджені питання юридичної природи культурного ландшафту, що детерміновані об’єктивними функціями землі. Доведено, що земельне законодавство в цілому враховує принцип збереження цілісності культурного ландшафту. Встановлено часткова імплементація міжнародних документівщодо визначення «культурного ландшафту» у національне земельне законодавство, зазначені окремінедоліки вітчизняного земельно-правового регулювання щодо ландшафтного підходу до регулюванняземельних відносин.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРАВОВАЯ ОСНОВА ПОЛОЖЕНИЯ ЛЮДЕЙС ОГРАНИЧЕННЫМИ ВОЗМОЖНОСТЯМИ В ГЕРМАНИИ
стр.114-122
В статье рассматривается законодательство Германии, посвящённое людям с ограниченными возможностями. Указанное законодательство представлено в исторической ретроспективе. Оно дано вовзаимной связи с источниками права Европейского Союза, а также с источниками международногопубличного права аналогичной направленности. Исследование, проведённое в рамках представленнойстатьи, позволяет увидеть поступательное развитие правового положения людей с ограниченным возможностями в Германии. Здесь же приведена концепция современной политики Германии в отношениилюдей с ограниченными возможностями.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ТРУДОВЕ ПРАВО: ПРИРОДНІЙ І ПОЗИТИВІСТСЬКИЙ ПІДХОДИ В НАУЦІ,ПРАВОТВОРЧОСТІ І ПРАВОЗАСТОСУВАННІ
стр.123-128
У статті доводиться, що Конституція України увібрала в себе усі ідеї природнього права і майже всіхристиянські цінності. За таких умов природнє право в Україні стало співпадати з правом позитивним.Тому протиставлення природнього і позитивного права в Україні стосовно правотворчості і правозасто-сування втратило сенс. Лише наука не може бути нормативно обмежена в пошуку істини, у тому числіКонституцією.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КОНТРОЛЬ ЗА ВЧИНЕННЯМ ЗЛОЧИНУ: ПОНЯТТЯ ТА ФОРМИ
стр.129-135
На основі аналізу спеціальних наукових джерел, положень кримінального процесуального законодавства та практики його застосування, в статті висвітлено зміст контролю за вчиненням злочину як негласноїслідчої (розшукової) дії. Проаналізовано співвідношення оперативно-розшукового та кримінального процесуального законодавства у правовому регулюванні оперативної та контрольованої закупки, контрольованої поставки, спеціального слідчого експерименту, імітування обстановки вчинення злочину.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОСОБЛИВОСТІ ОГЛЯДУ МІСЦЯ ПОДІЇПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ УМИСНОГО ВВЕДЕННЯ В ОБІГНА РИНКУ УКРАЇНИ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
стр.136-142
Розглянуті особливості огляду місця події у справах про умисне введення в обіг на ринку України небезпечної продукції в умовах дії нового Кримінального процесуального кодексу. Визначено специфіку проведення цієї слідчої (розшукової) дії при розслідуванні даного виду злочинів. Окресленотактичні особливості такого виду слідчого огляду. Висвітлені дії слідчого на підготовчому, робочому тазаключному етапах огляду місця події. Наведені тактичні прийоми, що можуть бути використані слідчим, під час огляду, пов’язаного з виявленням на ринку України небезпечної продукції.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯНЕГЛАСНИХ СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЙ
стр.143-147
В статті розглянуто нормативно-правове забезпечення здійснення негласних слідчих (розшукових)дій. Також пропонується трьохрівневий розподіл нормативно-правових актів щодо забезпечення здійснення негласних слідчих (розшукових) дій.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
«ПРАВОВЫЕ ОСНОВЫ СОЗДАНИЯ И ДЕЯТЕЛЬНОСТИ КАРАНТИННЫХУЧРЕЖДЕНИЙ В РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИИ В КОНЦЕ XVIII -НАЧАЛЕ XX ВВ. (НА МАТЕРИАЛАХ ТАВРИЧЕСКОЙ ГУБЕРНИИ)»
стр.148-151
Кузьменко В. Б., Копиленко О. Л.
Загружаем данные из библиотечной системы...