+
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ОБІГУ ВИРОБІВ З ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ В УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЯХ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (КІНЕЦЬ ХІХ-ПОЧ. ХХ СТ.)
стр.3-9
На основі аналізу пам’яток права, а також широкого обсягу наукової літератури висвітлено загальніриси та особливості становлення і розвитку правового регулювання виготовлення та обігу виробів здорогоцінних металів в українських губерніях, які входили до складу Російської імперії.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
НАУКОВІ ПІДХОДИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПРИРОДИ ПРАВА
стр.10-16
Стаття присвячена з’ясуванню сутності поняття «право», що впродовж тривалого часу є однією зцентральних проблем юридичної науки та філософії права, адже право - міра свободи, а його розуміннявизначає парадигму, принцип і змістовну модель юридичного пізнання, предмет і метод відповідноїправової концепції юриспруденції.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СИСТЕМА ТА ВИДИ ПОКАРАНЬ ЗА УКРАЇНСЬКИМ ПРАВОМ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII-XVIII СТ
стр.16-23
У статті досліджується система покарань за українським правом другої половини XVII-XVIII ст. уГетьманщині та на Запоріжжі. Проаналізовано види покарань, які застосовувалися полковими та сотенними судами і козацькими судами Запорозької Січі. Встановлено, які з видів покарань сформувалися узвичаєвому козацькому праві. Показано впливи польського та російського права на систему покарань.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАЦІОНАЛЬНИХ ВІДНОСИН:ДО ПИТАННЯ ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ДОСЛІДЖЕННЯ
стр.24-31
У статті аналізуються проблеми методології дослідження феномена правового регулювання міжнаціональних відносин. Указується, що міжнаціональні відносини є різновидом суспільних відносин, направове регулювання яких поширюються ті ж основні принципи, що використовуються при регулюванні суспільних відносин у цілому. Зазначається, що міжнаціональні відносини регулюються правовиминормами різних галузей права, а їх регулювання знаходить відбиток як у всіх сферах правового регулювання, так і у всіх галузях права. Обґрунтовується, що при проведенні теоретико-юридичних досліджень правового регулювання міжнаціональних відносин доцільно послідовно аналізувати відповіднийматеріал за чотирма основними сферами суспільних відносин: політично-управлінською, соціально-економічною, соціально-культурною, а також сферою охорони суспільного порядку (правоохороннихта судових відносин).
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
САМООРГАНІЗОВАНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОВИХ ВІДНОСИН У МЕЖАХ ДЕРЖАВИ
стр.32-37
Стаття присвячена дослідженню процесу самоорганізації регулювання правових відносин у межахдержави, вивченню державної структури крізь призму синергетики, опису застосування принципів синергетики в аналізі процесу самоорганізованого регулювання правових відносин у межах держави, висвітленню здатності передбачати майбутнє правових відносин у межах держави завдяки застосуваннюположень синергетики.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КОМПРОМИСС КАК СОСТАВЛЯЮЩАЯ МЕХАНИЗМА ДЕЙСТВИЯ ПРАВА
стр.38-44
В статье дан анализ компромисса как явления социальной жизни. Компромисс как специально-юридические средство в системе детерминант правовой активности имеет особое значение, и его недооценка отрицательно сказывается на эффективности механизма действия права, блокируется действие прогрессивных законов и, по сути дела, осуществление положительных преобразований в обществе.Рассмотрено проявление компромисса в различных блоках общественных отношений. Сформированы общие задачи института компромисса в механизме действия права.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СТРАХОВІ ПРАВОВІДНОСИНИ В ПЕРІОД СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
стр.45-52
Стаття присвячена дослідженню становлення страхових правовідносин в період Середньовіччя,проаналізовані особливості та передумови виникнення видів страхування та страхового договору. Автор робить висновок, що зародження схожих на сучасні страхових правовідносин в період Античностіне набуло гідного розвитку в період Середньовіччя. Античне страхування майже повністю зникло тане стало гідним підґрунтям для розвитку подальших страхових правовідносин, які пройшли складнийшлях від релігійних до світських.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА І СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
стр.53-60
У статті розглянуто діалектичний зв’язок «справедливість людини - соціальна справедливість - право - законність»; проаналізовано в контексті історично-правового розвитку зміст принципу соціальноїсправедливості та правової справедливості; охарактеризовані причини, що породжують соціальну несправедливість в Україні; узагальнені напрями Уряду щодо подолання соціальної несправедливості направовому рівні в Україні.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕДИЧНОГО ПРАВА ЯК НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
стр.61-64
Наведена актуальність сучасних українських медичних та правових реалій. Загалом юридичніаспекти в галузі медицини представляють підвищений інтерес як для працівників системи охорони здоров’я, так і для юристів. Медичне право знаходиться у стадії становлення, для правильного формуванняцієї галузі національного законодавства, визначення пріоритетів, основних напрямів розвитку проаналізовані обставини, за яких це можливо.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ЗАБЕЗПЕЧУВАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ
стр.65-70
У статті досліджуються проблеми систематизації соціально-забезпечувального законодавства вУкраїні. Акцентується увага на особливостях таких форм систематизації законодавства, як кодифікаціята інкорпорація. Аналізується процес створення бази національного соціально-забезпечувального законодавства. Вивчається проблеми законотворчої діяльності в частині створення єдиного кодифікаційногоакту України у сфері соціального забезпечення.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА СВОБОДУ СЛОВА ТА ДРУКУ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ БОРОТЬБИ ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ (ГРУДЕНЬ 1917 - КВІТЕНЬ 1918 РР.)
стр.71-77
В статті аналізуються проблеми реалізації права на свободу слова та друку в Україні на початковомуетапі боротьби за встановлення радянської влади наприкінці 1917 - початку 1918 рр. Констатується, що закріплення права на свободу слова та друку в основоположних нормативно-правових актах Радянської України мало формальний характер. Наголошується на жорсткій боротьбі більшовиків з опозиційною пресою,а також використання ними для цієї мети інституту радянського суду, зокрема революційних трибуналів.Вказується на поширення практики позасудових репресій радянської влади у боротьбі з вільнодумством.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗМІСТ, СИСТЕМА ТА ВИДИ ПОЛІТИЧНИХ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ Й ГРОМАДЯНИНА
стр.78-83
У статті досліджується проблема становлення політичних прав і свобод людини й громадянина, якіорганізовані в самостійну систему таким чином, що кожне з них безпосередньо пов’язано і випливаєз іншого. Розглядається структура та основні напрями розвитку даних прав. Запропоновано різні класифікації та визначені основні публічно-політичні права і свободи людини й громадянина. Доведено, щокожне право має одночасно різні характеристики, параметри, функції та проявляється в різних формах.Стаття присвячена аналізу політичних прав і свобод як прав громадянина в сфері державного та суспільно-політичного життя.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРАВО НА ЖИТТЯ: АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ З ТОЧКИ ЗОРУ ПРАВОВОЇ ТАНАТОЛОГІЇ
стр.84-89
У статті розглядається питання, пов’язане з правом людини на життя. Наведено аналіз правовогорегулювання права на життя, досліджено юридичний зміст понять «біоюриспруденція», «правова танатологія», «право на життя», виявлено недоліки, що потребують подальших наукових досліджень.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПОНЯТИЕ «ОБОРОТ» В ЧАСТНОМ ПРАВЕ РОССИИ И УКРАИНЫ
стр.90-97
На основе положений законодательства и частноправовой доктрины России и Украины анализируется понятие «оборот». Отмечаются выявленные сходства и различия легального закрепления данногопонятия. Делается вывод о типичности теоретических и практических вопросов, возникающих в связис толкованием соответствующих нормативных установлений.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЭВТАНАЗИЯ И БЛИЗКИЕ К НЕЙ ФОРМЫ УХОДА ИЗ ЖИЗНИ:СРАВНИТЕЛЬНЫЙ АСПЕКТ
стр.98-107
На основании проанализированных точек зрения и с опорой на нормативные акты в работе былипроанализированы специфические черты эвтаназии, не позволяющие отождествлять ее с такими внешне схожими формами ухода из жизни, как право на самоубийство, право на облегчение боли, право наотказ от медицинского вмешательства, убийство. Произведен анализ ст. 43 и ст. 52 Закона Украины«Основы законодательства об охране здоровья» с предложениями по их совершенствованию.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
УКРАЇНСЬКЕ ЗАКОНОДАВСТВО У СФЕРІ ТРЕТЕЙСЬКОГО РОЗГЛЯДУ СПОРІВ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ
стр.108-115
У статті розглядається нормативно-правова база, що регулює діяльність внутрішніх третейських судів на території України. Здійснено аналіз відповідних законодавчих змін у сфері третейського розглядуспорів, а також визначені причини, що їх зумовили. Внесено окремі пропозиції щодо вдосконаленнядіяльності внутрішніх третейських судів. Звертається увага на необхідності популяризації такого видузахисту, як третейський розгляд спорів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МЕЖІ ЗМІНИ ДОГОВІРНОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ З ПЕРЕДАННЯ МАЙНАУ КОРИСТУВАННЯ: ОКРЕМІ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ
стр.115-120
Розглянуто доктринальні підходи до визначення меж внесення змін у договір. Визначено, що договірне зобов’язання з передання майна у користування залишається первісним, коли зазнає змін полінії суб’єктів, по лінії змісту, а також інших умов, зокрема окремих характеристик об’єкта договірногозобов’язання (предмета договору). З’ясовано особливості обмеження внесення змін в окремі види договору найму, якщо такі зміни вносяться за згодою сторін договору.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СУТНІСТЬ, ВИДИ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ СПОСОБІВ РОЗГОЛОШЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ТАЄМНИЦЬ
стр.121-130
У статті аналізуються визначення поняття «розголошення» як самостійного способу вчинення злочинів щодо професійних таємниць, досліджується його структура. Пропонується авторське визначенняпоняття «розголошення професійних таємниць», виокремлюються його ознаки як способу вчинення злочинів. Розроблено класифікацію способів учинення злочинів щодо розголошення професійних таємниць.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДО ПИТАННЯ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ НОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИХ ФОРМ ГОСПОДАРЮВАННЯ У СФЕРІ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
стр.131-137
У статті досліджені правові питання розвитку нових організаційно-правових форм господарюванняу сфері медичного обслуговування. В результаті проведеного аналізу чинного та перспективного законодавства, що визначає такі форми, а також практики його застосування було встановлено наявністьнизки питань, які потребують додаткового вирішення на законодавчому рівні. Аргументовано, що такийстан законодавства лише негативно впливає на проведення реформ у сфері охорони здоров’я. А тому зметою вирішення цих проблем обґрунтовано пропозиції щодо удосконалення правового забезпеченнярозвитку нових організаційно-правових форм господарювання у сфері медичного обслуговування.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ В УКРАЇНІ
стр.138-143
Стаття присвячена правовому режиму індустріальних парків в Україні як виду спеціальних економічних зон. Визначені недоліки такого правового режиму і напрями його вдосконалення. Дослідженоправові засади функціонування індустріальних парків згідно з законодавством України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВІДНОВНЕ ПРАВОСУДДЯ ЯК ОДИН З НАПРЯМКІВ УДОСКОНАЛЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ У КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ
стр.144-150
У статті розкрито основні недоліки діючого трудового законодавства України, розкрито спосіб вирішення трудових спорів шляхом медіації (посередництва), який необхідно закріпити у національному трудовому законодавстві, як альтернативний для врегулювання спорів, що виникають у трудових правовідносинах. Запропоновано застосування відновного правосуддя, як способу вирішення трудових спорів,шляхом медіації (посередництва). Проаналізовано матеріал про «Відновне правосуддя»: медіаційний процес, який прискорює процедуру судочинства, закріплює у національному трудовому законодавстві альтернативний спосіб врегулювання трудових спорів, які виникають у трудових правовідносинах.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРИКАЗНОЕ ПРОИЗВОДСТВО В ГРАЖДАНСКИХ ДЕЛАХ И ТРУДОВЫЕ СПОРЫ: СРАВНИТЕЛЬНЫЙ АНАЛИЗ В УКРАИНЕ И РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
стр.151-157
В работе раскрываются актуальные проблемы применения института приказного производства вгражданских делах при рассмотрении трудовых споров; проводится сравнение правового регулирования института приказного производства по законодательству Украины и Российской Федерации; приводятся рекомендации к улучшению, модернизации данного института процессуального права с учетомспецифики рассмотрения трудовых споров.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗМІСТ ПРАВА ВЛАСНОСТІ МОНАСТИРІВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ У XVII-XVIII СТ
стр.158-164
Волощенко-Віслобокова О. М.
У статті аналізується зміст права власності монастирів на земельні ділянки на Лівобережній Україніу XVII-XVIII ст. Здійснено огляд законодавчих актів зазначеного періоду, що визначали обсяг прававласності монастирів. Проаналізовано зміст права володіння, користування та розпорядження землями.Відзначено особливості здійснення господарської діяльності на власних землях, а також застосуванняправа земельного сервітуту. Автор доходить висновку про нечасте відчуження земельних ділянок монастирями внаслідок існування заборони, встановленої церковним правом.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМНІ ПРАВОВІ ПИТАННЯ РЕЖИМУ ІНФОРМАЦІЇ З ГЕОЛОГІЧНОГО ВИВЧЕННЯ НАДР
стр.165-173
У статті досліджуються проблемні питання правового регулювання відносин у сфері створення тавикористання документованої геологічної інформації в діяльності господарюючих суб’єктів з геологічного вивчення та використання надр. Зроблено висновок про необхідність реформування національногозаконодавства та створення належного правового механізму для захисту прав всіх учасників відносинстворення та використання геологічної інформації.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРАВО ЛЮДИНИ НА ПИТНУ ВОДУ:ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТА ГАРАНТІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
стр.174-179
У статті розглянуто право людини на питну воду та його особливості, встановлено його співвідношення із основними правами людини, які визнаються в міжнародних правових документах і внаціональному законодавстві, визначено державно-правові гарантії реалізації права людини на безпечну питну воду.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ НА ЯКІСНУ І БЕЗПЕЧНУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКУ ПРОДУКЦІЮ ВІД ГЕНЕТИЧНОМОДИФІКОВАНИХ ОРГАНІЗМІВ: ТЕОРЕТИЧНИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ ВИМІР
стр.180-187
У роботі розкривається зміст проблемних питань щодо понять «якість», «безпечність» сільськогосподарської продукції, та аналізується можливість реального захисту прав споживача від генетичномодифікованих організмів у галузі продовольчого споживання, що, з урахуванням державних програмта концепцій, становить ключовий елемент складової екологічної безпеки.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
НОВЫЕ ПРАВИЛА КОНТРОЛЯ И ОПРЕДЕЛЕНИЯ РЫНОЧНЫХ ЦЕН МЕЖДУ ВЗАИМОЗАВИСИМЫМИ ЛИЦАМИ В ЦЕЛЯХ НАЛОГООБЛОЖЕНИЯ КОНТРОЛИРУЕМЫХ СДЕЛОК(ТРАНСФЕРТНОЕ ЦЕНООБРАЗОВАНИЕ) В РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
стр.188-194
В статье анализируются основные положения Федерального закона от 18.07.2011 № 227-ФЗ, касающиеся введения новых критериев признания лиц взаимозависимыми и контроля цены сделки; установления методов определения доходов и сделок между взаимозависимыми лицами; определения кругалиц, взаимоотношения между которыми могут повлиять на формирование цены сделки между ними, икруга взаимозависимых лиц. Характеризуется введенный новый вид налоговых проверок - проверкаполноты исчисления и уплаты налогов в связи с совершением сделок между взаимозависимыми лицами. Анализируются и приводятся доводы, почему рассматриваемый закон следует называть законом отрансфертном ценообразовании.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИТА ЙОГО ТЕРИТОРІАЛЬНІ ПІДРОЗДІЛИ ЯК СУБ’ЄКТИ ПРАВОВІДНОСИН, ЩО ВИНИКАЮТЬ ПРИ РОЗГЛЯДІ МИТНИХ І ПОДАТКОВИХ СПРАВ В АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДАХ УКРАЇНИ
стр.195-203
У статті проведено аналіз правового статусу Міністерства доходів і зборів України та його територіальних підрозділів як суб’єктів правовідносин, що виникають при розгляді митних і податковихсправ в адміністративних судах України, та висвітлено проблеми визначення юрисдикції справ, що виникають з митних та податкових правовідносин.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
стр.204-212
У статті розглянуто принципи формування фінансових ресурсів України, проаналізовано історію виникнення принципів оподаткування, які стали базою для сучасних принципів. Детально проаналізованоконституційні принципи оподаткування та принципи, що закріплені в Податковому кодексі України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ
стр.213-217
У статті розглянуто питання адміністративно-правового статусу державних службовців та визначено місця державної служби як правового інституту. Дана характеристика основних компонентів адміністративно-правового статусу. Автор дійшов висновку, що адміністративно-правовий статус державного службовця потрібно розуміти як сукупність прав, обов’язків, свобод, обмежень, відповідальності іт.д., що встановлені законами і є гарантованими.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ В ОРГАНАХ МІНІСТЕРСТВА ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
стр.218-224
Розум О. М., Косиця О. О.
У статті розглядається організація внутрішньої інформаційної безпеки в органах Міністерства доходів ізборів України. Дослідження обґрунтовує необхідність подальшого законодавчого врегулювання інститутуподаткової таємниці. У дослідженні відмічається актуальність вивчення даної проблеми, яка має як теоретичне, так і практичне значення, на передній план виводиться питання податкової конфіденційності, захисту відможливих загроз і небезпек інформації, яка є секретною і віднесена до державної таємниці або є власністюдержави, знаходиться у володінні, користуванні або розпорядженні національних органів доходів і зборів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ТА СВОБОД ГРОМАДЯН В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ
стр.225-235
Стаття присвячена проблемі гарантування прав та свобод громадян в адміністративному судочинстві. Проблема розкривається через зміст інституту законності. У статті наводиться класифікація гарантій законності у адміністративному судочинстві, та розкривається механізм їхньої реалізації черезнорми кодексу Адміністративного судочинства України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ІНТЕРНЕТ-ПРАВО ТА ЙОГО МІСЦЕ В СИСТЕМІ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРАВА
стр.236-240
На підставі положень про Інтернет, які розроблені суспільними науками, у статті розглядається категоріяінтернет-права. Досліджується галузева природа інтернет-права. Послідовно аналізуючи окремі гіпотези,автором пропонується власний погляд на місце інтернет-права в системі національного права України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РОЛЬ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ ТА ПРЕЦЕДЕНТІВ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ПРИНЦИПУ РІВНОСТІ ПЕРЕД ЗАКОНОМ І СУДОМ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ
стр.241-250
Розглянута роль судової практики та прецедентів у забезпеченні реалізації адміністративними судами принципу рівності перед законом і судом. Розкрито питання про те, що судова практика та прецеденти покликані не лише створювати однакові підходи до застосування і тлумачення норм законодавства, ай для виявлення меж судового розсуду в справах з подібним матеріальним складом публічних правовідносин та однорідними групами суб’єктів, особливо у яких законодавче регулювання не є достатнім абоне призводить до справедливого вирішення конфлікту.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАКОНОДАВСТВО ЩОДО МИТНОЇ СПРАВИ ЯК ГАЛУЗЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ
стр.251-256
Статтю присвячено дослідженню питань щодо правового регулювання митної сфери, розкриттюсутності митного законодавства як комплексної галузі національного законодавства України. У роботінаведено особливості та недоліки вітчизняного нормативно-правового регулювання митної сфери.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СПРАВЕДЛИВОСТЬ УГОЛОВНОГО ЗАКОНА
стр.257-265
В статье рассматриваются вопросы справедливости принятия и применения норм уголовного законодательства. Делается акцент на критерии совершенствования справедливости самого уголовногозакона. Излагаются выводы и рекомендации, направленные на системный подход законодательногоустановления справедливых норм Уголовного кодекса.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДИСКУСІЙНІ ПИТАННЯ ВИЗНАЧЕННЯ ОЗНАК ОБ’ЄКТА ПРИТЯГНЕННЯ,ЗАВІДОМО НЕВИННОГО, ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
стр.266-272
У статті визначаються окремі ознаки об’єкта притягнення, завідомо невинного, до кримінальної відповідальності. Досліджені проблемні й суперечливі питання визначення предмета та потерпілого цьогозлочину. Виявлено певні недоліки в конструкції окремих правових норм та сформульовано пропозиціїщодо вдосконалення кримінального законодавства.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ПРАВОПОРЯДКУУ СФЕРІ МЕДИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
стр.273-279
В статті досліджуються методологічні засади пізнання проблем кримінального права на сучасномуетапі, в тому числі проблем кримінально-правової охорони правопорядку у сфері медичної діяльності.Аналізуються особливості різних методів дослідження, як традиційних (основних), так і новітніх.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОКРЕМІ ПИТАННЯ СУБ’ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ ЗЛОЧИНУ,ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 157 КК УКРАЇНИ
стр.280-284
В даній статті проаналізовано одну з таких додаткових ознак суб’єктивної сторони складу злочину,як мотив. У теорії кримінального права під мотивом злочину розуміють спонукання до вчинення злочину. Така пропозиція викликана доцільністю та необхідністю, оскільки наразі органи досудового слідстване завжди встановлюють мотив злочину, що часто призводить до неправильної кваліфікації відповіднихдіянь та невірного призначення покарання. Обов’язок з’ясування мотиву злочину потрібно покласти нелише на органи досудового розслідування, а й на суд.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАМІНА ТА ПОМ’ЯКШЕННЯ ПОКАРАННЯ ЯК СКЛАДОВІ ЕЛЕМЕНТИ ЗАСТОСУВАННЯ КАРАЛЬНИХ ЗАХОДІВ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОГО ХАРАКТЕРУ
стр.285-292
Досліджується юридична природа заміни та пом’якшення покарання. Зазначається, що ці правовіявища є складовими елементами застосування кримінального покарання, а тому вони мають знайти своєзакріплення серед норм ХІ розділу Загальної частини КК України, назва якого у такому разі повинна бутиуточнена. Стверджується, що під заміною покарання слід розуміти кримінально-правовий засіб, що передбачає можливість зміни в процесі виконання раніше призначеного судом виду покарання іншим більшм’яким або більш суворим покаранням. Пом’якшення покарання розуміється як кримінально-правовий засіб, що передбачає можливість зниження розміру основного покарання, призначеного особі вироком суду.Відмічається, що ці правові явища знаходять своє втілення у низці норм кримінального законодавства.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ТАКТИКА ВИКОРИСТАННЯ НЕВЕРБАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРИ ПРОВЕДЕННІ СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЙ
стр.293-299
У статті розглядається тактика використання невербальної інформації при проведенні слідчих (роз-шукових) дій. В роботі досліджується використання невербальної інформації відносно проведення чотирьох взаємопов’язаних стадій відповідно до етапів проведення слідчої (розшукової) дії. Особливаувага приділяється невербальним проявам, що передають справжній емоційний стан особи, які вонанамагається приховати.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СУДОВИЙ КОНТРОЛЬ У МЕХАНІЗМІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ПІДЧАС ЗАСТОСУВАННЯ ЗАПОБІЖНОГО ЗАХОДУ У ВИГЛЯДІ ТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ
стр.300-304
Стаття присвячена дослідженню судового контролю у механізмі забезпечення прав людини під часзастосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Проаналізовано минулий та сучаснийстан захисту права людини на особисту недоторканність у кримінальному провадженні та роль суду уйого забезпеченні.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОПОЗИЦІЇ АБО НАДАННЯ НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИ. ВІДКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
стр.305-311
Стаття присвячена дослідженню окремих питань методики розслідування комерційного підкупу(хабарництва), його криміналістичної характеристики, організації розслідування. Увага приділяєтьсяаналізу криміналістичної характеристики даних правопорушень як системі елементів, що визначаютьнапрямок розслідування, їх взаємозв’язок, обумовлюють встановлення особи злочинця, способів вчинення і приховування злочину. У дослідженні визначено тактику слідчих (розшукових) дій та негласнихслідчих (розшукових) дій, які сприяють отриманню найбільш повної інформації про подію злочину.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АЛГОРИТМ ЗУПИНЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
стр.312-318
У статті проводиться дослідження проблем алгоритмізації діяльності слідчого (прокурора) при ухваленні рішень про зупинення досудового розслідування в Україні. Пропонується система дій, що виконуються в строго встановленому порядку для ухвалення законних рішень про зупинення досудовогорозслідування. Розкриваються організаційно-правові аспекти алгоритму такої діяльності. Особлива увага приділяється формі постанови про зупинення досудового розслідування.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПУБЛИЧНОЕ НАЧАЛО В ПРОИЗВОДСТВАХ ПО ПРОВЕРКЕ СУДЕБНЫХ РЕШЕНИЙ, ВСТУПИВШИХ В ЗАКОННУЮ СИЛУ, В УГОЛОВНОМ ПРОЦЕССЕ УКРАИНЫ И РОССИИ: СРАВНИТЕЛЬНЫЙ АНАЛИЗ
стр.319-330
В статье обосновывается вывод о преобладании в современном уголовном процессе Украины и России публичности при расширении диспозитивного начала. Анализируются особенности производств попроверке судебных решений, вступивших в законную силу, отражающие их публично-правовой характер:возбуждение не иначе, как по решению уполномоченных должностных лиц и государственных органов,действие запрета поворота к худшему, сужение предмета и пределов проверки судебных решений. Показывается значение особых условий, оснований и процедур проверки решений, вступивших в законнуюсилу, для защиты прав сторон при преодолении принципа правовой определенности res judicata.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РОЗВИТОК ІНСТИТУТУ МЕДІАЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТУ ВІДНОВНОГО СУДОЧИНСТВА В КОНТЕКСТІ РЕФОРМУВАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ
стр.331-336
В статті досліджено інститут медіації, що активно розвивається останнім часом в Україні у зв’язку зреформуванням кримінального процесуального законодавства. Також проаналізовано основні стандарти та принципи процедури примирення в кримінальному судочинстві.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЩОДО СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ «СУДОВИ ДОКАЗИ»,«ДОСУДОВІ ДОКАЗИ» Й «ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДОКАЗИ» У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ
стр.337-341
На підставі наукового аналізу джерел із кримінального процесуального права, а також відповіднихнорм чинного кримінального процесуального законодавства, висвітлені проблемні питання співвідношення понять «судові докази», «досудові докази», «процесуальні докази» та «матеріали кримінальногопровадження»; висвітлене авторське бачення моменту виникнення доказів у кримінальному провадженні.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА РЕФОРМУВАННЯ СУДОВОГО КОНТРОЛЮ ПІД ЧАС ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
стр.342-349
У статті проаналізовано та досліджено теорію та практику реформування судового контролю підчас досудового розслідування. Розгляд поняття, основних функцій судової влади потребує відповіді напитання про взаємодію завдань і принципів кримінально-процесуальної діяльності. Зазначається, щосудове оскарження дій і рішень органу дізнання, дізнавача, слідчого і прокурора, які зачіпають інтересиучасників кримінального судочинства, проводиться лише в судовому засіданні.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗДІЙСНЕННЯ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ У ФОРМІ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КЕРІВНИЦТВА ДОСУДОВИМ РОЗСЛІДУВАННЯМ ЯК ГАРАНТІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ УЧАСНИКІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
стр.350-358
У статті досліджено точки зору науковців з приводу змісту, сутності і ролі прокурорського нагляду уформі процесуального керівництва досудовим розслідуванням в контексті забезпечення прав учасниківкримінального провадження. Проаналізовано норми національного законодавства на предмет відповідності загальним засадам кримінального провадження щодо гарантування доступу до правосуддя, забезпечення права на захист, змагальності сторін, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень,дій чи бездіяльності, розумності строків тощо.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПОНЯТТЯ ЗБРОЄДЕЛІКТИКИ ЯК БАЗИСНОГО ЧАСТКОВОГО ВЧЕННЯ КРИМІНАЛІСТИКИ
стр.359-367
Визначено місце кримінальної зброї поміж інших видів зброї та засобів вчинення макроправопору-шень. Запропоновано систему і поняття зброєделіктики як базисного часткового вчення криміналістикипро вогнепальну, механічну і вибухову зброю, боєприпаси, вибухові пристрої і речовини та засоби підриву і сліди протиправного поводження з ними.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМИ ФОРМАЛІЗАЦІЇ КРИМІНАЛІСТИЧНИХ ЗНАНЬ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У СЛІДЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
стр.368-374
Досліджуються проблеми формалізації процесу розслідування злочинів. Запровадження ідеї формалізації, створення і пропонування відповідних шаблонів у вигляді програм і алгоритмів жодним чиномне повинно протиставлятися творчому підходу слідчого. Розроблення і застосування типових тактичнихоперацій як засобів формалізації процесу розслідування сприятиме підвищенню їх ефективності.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АРЕШТ МАЙНА ЯК ОДНА З ФОРМ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСТІ ОСІБ ПІД ЧАС ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
стр.375-381
У статті охарактеризована правова природа та процесуальний порядок арешту майна під час досудового розслідування. Розглянуто проблемні питання застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження та запропоновано шляхи їх вирішення.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСУ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КОМІСІЙНИХ ТА КОМПЛЕКСНИХ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ
стр.382-388
У статті проводиться теоретичне дослідження ступеня розробки на загальнотеоретичному та практичному рівні проблематики проведення комплексної та комісійної судових експертиз з погляду особливостей застосування спеціальних знань, процесуального значення, повноважень і відповідальностіекспертів, застосовуваних ними спеціальних методів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ ВИЩОЇ РАДИ ЮСТИЦІЇ
стр.389-395
У статті досліджуються проблемні питання формування складу Вищої ради юстиції через призмузабезпечення представництва більшості суддів, обраних суддівським корпусом, складення ними присяги, виконання повноважень на постійній основі, обґрунтовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України з урахуванням досвіду зарубіжних країн.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РОЛЬ ООН У БОРОТЬБІ З ТРАНСНАЦІОНАЛЬНОЮ ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ
стр.396-400
У статті досліджується специфіка діяльності ООН у боротьбі з транснаціональною організованоюзлочинністю. Аналізується діяльність основних органів, конгресів та інститутів ООН у сфері міжнародно-правового співробітництва у боротьбі з транснаціональною злочинністю та норми Конвенції ООНпроти транснаціональної організованої злочинності 2000 р.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ
стр.401-408
Наведені особливості вітчизняного правового регулювання порядку виконання рішень Європейського суду з прав людини. Проаналізовано зміст основних нормативно-правових актів у цій сфері. Розкрито ключові проблеми, які впливають на невиконання або тривале виконання рішень Європейськогосуду з прав людини в України. Зроблено спроби окреслення загальних напрямів удосконалення механізму правового регулювання порядку виконання рішень Європейського суду з прав людини.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МЕЖДУНАРОДНОЕ ПРАВО РАЗВИТИЯ.ИНСТИТУЦИОНАЛЬНАЯ СОСТАВЛЯЮЩАЯ
стр.409-415
В статье рассматривается практика ряда международных организаций, которая способствует формированию глобального видения того, что включает в себя процесс развития, создает возможность дляописания и объяснения содержания и приоритетов международного права развития. Проанализированаистория становления вопросов развития рассматриваемых международных организаций. Делается вывод о том, что содержание процесса развития динамично меняется, как и международное право развития, нормы которого сегодня охватывают все аспекты развития.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова