+
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї
стр.3-8
У статті аналізуються результати дослідження, яке проводилось серед працівників правоохороннихорганів окремих областей України з метою визначення об’єктивних та суб’єктивних проблем протидіїнасильству в сім’ї. Крім того, в статті розглядається результат отриманого статистичного аналізу таокреслюються шляхи розв’язання виявлених проблем протидії сімейному насильству.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПОСАДОВА РОТАЦІЯ КАДРІВ ЯК ОДИН ІЗ НАПРЯМІВ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ В ПЕНІТЕНЦІАРНІЙ СФЕРІ
стр.9-15
У статті досліджено чинники виникнення корупційних проявів у сучасній пенітенціарній системі.Розглянуто правове явище «ротація кадрів». Проаналізовано думки науковців стосовно удосконаленняротації кадрів як важливого механізму у боротьбі з корупцією. Обгрунтовано, що ротація кадрів дозволить побороти корупційну практику і удосконалити кадровий потенціал.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДО ПИТАННЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОГОРЕГУЛЮВАННЯ ВИРІШЕННЯ ПОДАТКОВИХ СПОРІВУ ПОРЯДКУ АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДОЧИНСТВА
стр.16-21
У статті розкриваються питання удосконалення процедури розгляду податкових спорів у порядкуадміністративного судочинства в аспекті запровадження в Україні податкових судів як спеціальних судових органів та процедури досудового врегулювання спору у судах адміністративної юрисдикцій заактивної участі судді. Обґрунтовано переваги існуючої системи адміністративних судів, яка, за умови їїподальшого системного вдосконалення, дозволяє забезпечити захист прав та інтересів платників податків від порушень з боку контролюючих органів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РОЛЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В РЕГУЛЮВАННІ ВІДНОСИНУ СФЕРІ УПРАВЛІННЯ МІСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ
стр.22-28
У статті досліджується роль місцевого самоврядування у регулюванні відносин у сфері управлінняміським транспортом. На основі аналізу транспортного законодавства автором досліджені функції, задачі, повноваження, права та обов’язки органів місцевого самоврядування у сфері міського транспорту.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВДОСКОНАЛЕННЯ МІГРАЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИУ КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
стр.29-35
У статті робиться спроба систематизації головних нормативно-правових акти, які регулюють міграційні відносини в Україні у світлі євроінтеграційної політики, пропонуються шляхи удосконаленнязаконодавства у цій сфері.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ПІДСУДНОСТІ СПОРІВ АДМІНІСТРАТИВНИМСУДАМ: НАГАЛЬНІ ПИТАННЯ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ СЬОГОДЕННЯ
стр.36-43
У статті розглянуто проблематику визначення підсудності низки категорій спорів адміністративнимсудам. Запропоновано рекомендації щодо визначення критеріїв підсудності у земельних спорах і спорахщодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
PROBLEMATIC REGULATORY ASPECTS OF INFORMATIONFLOWS IN THE VIRTUAL INTERNET ENVIRONMENT AND THE TENDENCIES OF ITS DEVELOPMENT
стр.44-48
The article deals with the control of information flow in the Internet. Ways to control the distribution ofcontent have been analyzed, from the states point of view and their citizens. Tendencies of regulation of theinformation flows have been determined in the international virtual environment of the Internet.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМА АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯБЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ
стр.49-54
У статті здійснена спроба розкриття механізму адміністративно-правового регулювання безпеки польотів, його основних складових - оновлення парку повітряних суден, аеродромної техніки та сучасногонавігаційного обладнання; створення сприятливого конкурентного поля серед авіаперевізників; посилення уваги до інформаційної безпеки як необхідної складової безпеки польотів загалом; належноговолодіння іноземною мовою, насамперед англійською, особами, які безпосередньо забезпечують безпеку польотів; а також імплементації норм міжнародного повітряного права в українське законодавство.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПОНЯТТЯ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ ТА ЄС: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ,АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
стр.55-61
У статті розглянуто різні аспекти визначення поняття «корупція» в законодавчо-нормативних актахЄС та України. На основі аналізу діючого антикорупційного законодавства та визначень наведених науковцями визначені основні проблеми правової дефініції вказаного терміну.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РЕЖИМУ ОСОБЛИВИХТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ: ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ
стр.62-68
У статті досліджується сучасний стан законодавчої бази України правового статусу режимів особливих територіальних утворень, розглянуто та проаналізовано існуючі погляди й наукове ставлення дорежимів особливих територій, узагальнюються існуючі в науці класифікації територій та пропонуютьсянові критерії розмежування цих утворень.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ
стр.69-77
У статті досліджено систему професійного розвитку державних службовців, а саме систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації останніх. Висвітлюються проблеми окремих елементів цього механізму. Автор акцентує увагу на правових основах реалізації вітчизняної кадровоїполітики та виділяє напрями, упровадження яких уможливить удосконалення механізму кадрового забезпечення органів державного управління.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ГЕОГРАФИЯ КОРРУПЦИИ В УКРАИНЕ
стр.78-83
В статье анализируется понятие «география преступности» и дается авторское его определение.Показан уровень коррупционной преступности в 2005 и 2011 годах в регионах Украины в сравнении собщей преступностью и организованной преступностью. Указаны факторы, которые влияют на уровенькоррупционной преступности.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
стр.84-91
У статті досліджено теоретичні аспекти формування та розвитку технічного регулювання в контексті адміністративної реформи, а також розглядається система ринкового нагляду та контролю продукції, яка відповідає Плану дій «Україна - Європейський Союз».
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПІДГОТОВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯДЛЯ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ АДМІНІСТРАТИВНОЇ СПРАВИВ ПОРЯДКУ ПИСЬМОВОГО ПРОВАДЖЕННЯ
стр.92-99
З метою визначення сутності підготовчого провадження проаналізовано зміст понять «провадження» та «стадія»; встановлено, що підготовче провадження є стадією адміністративного процесу, на підтвердження чого наведено авторське визначення підготовчого провадження та сформульовано його ознаки; з’ясовано, що підготовче провадження є важливим інститутом, який багато в чому створює умовидля здійснення судового розгляду справи в порядку письмового провадження.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОКРЕМИХ ФОРМ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ЯК НЕОБХІДНОЇ СКЛАДОВОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
стр.100-105
Здійснюється аналіз проблеми законодавчого регулювання порядку здійснення особистого оглядуяк виняткової форми митного контролю. Автор розкриває сутність і роль митного контролю у реалізаціїдержавної митної політики, вивчає чинне законодавство, що закріплює порядок здійснення особистогоогляду і на підставі проведеного аналізу розробляє висновки та пропозиції щодо удосконалення положень чинного Митного кодексу України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
БЛАГОУСТРІЙ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ЯК ОДИН ІЗ АСПЕКТІВ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА
стр.106-113
Статтю присвячено дослідженню сутності відносин, що виникають у сфері благоустрою населенихпунктів в частині його впливу на фізичний розвиток та охорону прав дитини. Досліджено сучасний станблагоустрою населених пунктів, його роль в охороні прав дитини. Проаналізовані основні положення чинних нормативних актів із зазначеного питання; визначена компетенція державних органів в ційсфері; проаналізовані деякі адміністративно-правові методи державного впливу на благоустрій населених пунктів; виділені напрями удосконалення форм і методів державного впливу в цій сфері.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ:ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ
стр.114-120
У статті розглядаються питання адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадянУкраїни за кордоном, визначається зміст та основні напрямки діяльності органів державної влади в ційсфері, пропонуються шляхи вдосконалення захисту прав громадян України, які перебувають на території іноземних держав.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ СТАНДАРТИЗАЦІЇВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ: СУЧАСНИЙ СТАН
стр.121-127
У статті здійснюється аналіз норм, що регулюють будівельну сферу щодо стандартизації будівельної продукції. Піднімається питання необхідності реформування будівельного законодавства Українита окреслені можливі шляхи цього реформування. Автор аналізує питання, пов’язане з законодавствомв будівельний сфері, здійснює порівняльний аналіз вітчизняних правових норм і європейських щодостандартизації будівельної продукції. На підставі здійсненого аналізу автор визначає шляхи підвищення ефективності законодавством вбудівельний сфері.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ УКРАЇНИ:СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ
стр.128-136
У статті розкриваються окремі аспекти вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судівта їх органів шляхом застосування інноваційних технологій у їх практичній діяльності, аналізується сучасний стан інформатизації судової системи, у тому числі й Державної судової адміністрації України. Досліджено перспективи інформатизації діяльності Державної судової адміністрації України та судових органів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ СУБ’ЄКТІВ МИТНИХ ПРАВОВІДНОСИН НА ПРИКЛАДІ МИТНИХ ПОСЕРЕДНИКІВ
стр.137-142
Стаття присвячена актуальним питанням реалізації прав митних посередників як учасників митнихправовідносин. Автор визначає, що норми митного права не можуть виконувати роль регулятора, якщовідсутній механізм їх реалізації у життя. Отримані автором у процесі дослідження результати дозволилизробити висновок про те, що ефективне здійснення митної справи залежить від митних посередниківяк учасників митних правовідносин. Реалізація прав митних посередників визначається правовими таорганізаційними механізмами реалізації права на підприємницьку діяльність у митній сфері. Авторвизначає напрями удосконалення правового регулювання митної посередницької діяльності з метоюнайбільш повної реалізації прав митних посередників у митних правовідносинах.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ ДЕРЖАВИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТ. ТА ЇХ ВПЛИВ НА СТАНОВЛЕННЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ НАУКИ ФІНАНСОВОГО ПРАВА
стр.143-149
У статті досліджується становлення вітчизняної фінансово-правової думки першої половини ХІХст. Характеризуються концепції реформування фінансової системи держави, розроблені СперанськимМ. М., Балудянським М. А., Мордвиновим М. С., Канкріном Є. Ф.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ «ДИНАМІКА» ТА «РОЗВИТОК» У КОНТЕКСТІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІКИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА
стр.150-155
Потреби діяльності уповноважених органів держави щодо протидії злочинності викликають до життя нові напрямки наукових досліджень. Одним з таких напрямів є дослідження динаміки кримінальногоправа, що пов’язано зі станом триваючого реформування кримінального законодавства України. В процесі дослідження динаміки кримінального права виникають питання, пов’язані як з визначенням цьогопоняття, так й з з’ясуванням його співвідношення з деякими іншими, до яких, в першу чергу, належитькатегорія «розвиток». Аналіз їх співвідношення дозволяє прийти до висновку, що вони співвідносятьсяміж собою як ціле (розвиток) та його структурна одиниця (динаміка).
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОБЪЕКТ ПРИЧИНЕНИЯ ИМУЩЕСТВЕННОГО УЩЕРБАПУТЁМ ОБМАНА ИЛИ ЗЛОУПОТРЕБЛЕНИЯ ДОВЕРИЕМ
стр.156-163
Статья рассматривает содержание объекта причинения имущественного ущерба путём обмана илизлоупотребления доверием в общетеоретическом аспекте исследования проблемных вопросов понятияи содержания объекта преступления в целом, а также различных подходов к выяснению содержанияобъекта преступлений против собственности в частности.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУЗАХОДІВ КОМПЕНСАЦІЇ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
стр.164-172
У статті висвітлюються питання необхідності забезпечення державного відшкодування завданоїзлочином шкоди. Висловлюються пропозиції щодо вдосконалення механізму здійснення державоювідшкодування потерпілому завданої злочином шкоди, який має забезпечити компенсацію у випадках,коли порушник не виявлений правоохоронними органами, неплатоспроможний, або необхідно здійснити виплату до винесення вироку суду.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВПЛИВ «ТРАСТОВОЇ ЛИХОМАНКИ» НА ПОШИРЕННЯ КРИМІНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВУ СФЕРІ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ
стр.173-179
Стаття присвячена аналізу криміногенного впливу діяльності довірчих товариств (трастів) на розвиток корпоративних відносин в Україні. Автор розглядає дану проблему через призму «трастової лихоманки» 90-х років та подальших пов’язаних із нею криміногенних процесів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ЗАПОБІГАННЯ НАРКОЗЛОЧИННОСТІ В УКРАЇНІ
стр.180-190
Стаття присвячена актуальній для України проблемі протидії наркотичній злочинності. Авторомпроаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку даного виду злочинів, запропоновано застосуваннякомплексного підходу щодо попередження наркотичної загрози на різних етапах її виникнення.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СПОСОБИ ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ, СФОРМУЛЬОВАНІ ЗА ДОПОМОГОЮ ОЦІНОЧНИХ ПОНЯТЬ У КРИМІНАЛЬНОМУ КОДЕКСІ УКРАЇНИ
стр.191-197
Розглянуто питання формулювання способів вчинення злочину за допомогою оціночних понять.З’ясовано особливості встановлення окремих способів вчинення злочину при кваліфікаці злочинів, атакож основні помилки, які виникають при цьому. Висловлено поради з приводу уніфікації способіввчинення злочину, сформульованих за допомогою оціночних понять у Кримінальному кодексі України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ЗАПОБІГАННЯНЕЗАКОННОМУ ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ
стр.198-204
У статті розглядаються кримінально-правові засоби протидії незаконному обігу наркотичних засобів, які є складовими всієї системи засобів протидії загальної злочинності. Автором пропонуєтьсязапровадження поетапного, дієвого здійснення цілого ряду заходів, які б сприяли більш ефективнійборотьбі з наркотизмом взагалі і контрабандним розповсюдженням наркотичних засобів зокрема. Особлива увага приділяється запобіжному впливу кримінального закону, який виявляється та забезпечуєтьсячерез низку елементів конкретної правової діяльності.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЕКОЛОГІЗАЦІЯ КРИМІНАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА:СУЧАСНИЙ СТАН, ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
стр.205-210
У статті проведений аналіз конструкцій екологічних злочинів та ефективності застосуваннякримінальної відповідальності за них з точки зору теорії і законодавчих механізмів екологічного права,ролі та функціонального призначення кримінально-правових охоронних норм стосовно норм екологічного права. Наголошується на необхідності реформування кримінального законодавства, яке повиннопередбачати суттєву переробку змісту екологічних складів злочинів, узгодження норм кримінального,адміністративного та екологічного законодавства.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВИКОРИСТАННЯ КРИМІНОЛОГІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ТЕНДЕНЦІЙ ЛАТЕНТНОСТІ
стр.211-221
Стаття присвячена теоретичній розробці поняття «модель» в кримінології. Докладно проаналізовано переваги методу кримінологічного моделювання при дослідженні складних соціальних систем.Продемонстровано сутність, зміст та можливості причинного моделювання в кримінології за методомструктурних рівнянь. Представлена кримінологічна модель кількісних залежностей статистичних показників різних видів злочинної активності. Це дозволило встановити нові закономірності співвідношення зареєстрованої та латентної злочинності.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВИЗНАЧЕННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ МОРАЛЬНОСТІУ СФЕРІ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СУЧАСНОГО МІЖНАРОДНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
стр.222-228
Визначення злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків як окремої кримінально-правової категорії перш за все пов’язується з її змістом, тобто з цією обставиною, які саме злочини охоплюються цією категорією. Вивчення історії розвитку вітчизняного законодавства і сучасного кримінального законодавства зарубіжних країн в показує, що в питанні визначення злочинів проти моральності усфері статевих стосунків не існує єдності.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАГРОЗИ КРИМІНОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
стр.229-236
Подано аналіз стану державних закупівель в Україні у 2011 та 2012 роках, який засвідчив наявністьбезпосередніх та опосередкованих загроз кримінологічної безпеки цієї сфери, що призвело до значного послаблення конкурентного середовища, зменшення питомої ваги відкритих і прозорих закупівель,суттєвого зростання ризиків незаконного та неефективного використання коштів Держбюджету. Середнайбільш криміналізованих сфер державних закупівель розглядаються агропромисловий та паливно-енергетичний комплекси, сфери охорони здоров’я, будівництва тощо.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ З КОРУПЦІЙНИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ, МЕТОДИ ТА СПОСОБИ ЇХ ЛІКВІДУВАННЯ
стр.237-242
У статті порушується проблема використання корупційних зв’язків організованими злочиннимигрупами, проводиться аналіз структури злочинних організацій, до складу яких входять посадові особи,що вчинюють корупційні діяння, наголошується на необхідності наукового визначення поняття «організована злочинність з корупційними зв’язками», виокремлюється суб’єктний склад таких груп.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
THE DEATH PENALTY AS A PUNISHMENT IN NORWAYIN THE XVIITH-XIXTH CENTURIES
стр.243-248
This article describes the application of the death penalty in Norway in the XVII-XIX centuries. Bystudying of the articles of the Christian V’s Norwegian Code and law clauses of the Norwegian CriminalCode 1842, which sanctions prescribed the death penalty as a punishment, were identified the crimes, thatrepresented the greatest degree of public danger in those days. In addition, the paper describes the main methodsof implementing the capital punishment in the XVII-XIX centuries.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПОНЯТТЯ ДОКТРИНИ, ЇЇ МІСЦЕТА ЗНАЧЕННЯ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ США
стр.249-255
В сьогоденній юридичній літературі значна увага прикута до проблематики правової доктрини: їїсутності, формах вираження, призначенні та практичній цінності. Для української науки ці питаннявидаються достатньо новими та недослідженими, втім такі висновки насправді є передчасними. У своючергу, американська правова доктрина є надзвичайно розвинутою, проте недослідженою у вітчизняному науковому просторі. Її дослідження здатне надати необхідні відповіді на проблемні питання української науки, а також стати в нагоді американським науковцям.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ГЕНЕЗИС КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІТА ПОКАРАННЯ ЗА ЗЛОЧИНИ У СФЕРІ ЕКОНОМІКИВ КРИМІНАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИВ XX СТОЛІТТІ ТА НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
стр.256-262
Досліджено основні напрямки розвитку українського законодавства в XX столітті і на сучасномуетапі у сфері кримінально-правової регламентації економічних злочинів, тенденції визначення заходівкримінального покарання за такі види діянь. Показано взаємозв’язок цих процесів із соціально-економічними умовами життя суспільства і держави в цілому, їх поступальне просування шляхом гуманізації.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОНЯТТЯ ТА СИСТЕМА ЗЛОЧИНІВ, ЩО ПОСЯГАЮТЬ НА БЕЗПЕКУ МОРЕПЛАВСТВА
стр.263-268
Стаття присвячена існуючим проблемам, пов’язаним з визначенням поняття злочинів, що посягаютьна безпеку мореплавства, та питанням щодо з’ясування родового об’єкту аналізованих злочинів, а такожряду загальних ознак і рис, що дозволить виділити дані злочини у відносно самостійну групу і піддатиїх комплексному дослідженню з метою подальшого вдосконалення чинного кримінального законодавства та практики його застосування.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СОЦИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ ИЗМЕРЕНИЯ ЛАТЕНТНОЙ ПРЕСТУПНОСТИ
стр.269-274
В статье исследуются социологические методы измерения латентной преступности. На основесопоставления статистических данных, результатов научных исследований обосновывается необходимость использования социологических методов для измерения латентной преступности. Социологические методы и методики целесообразно использовать при необходимости измерения латентнойпреступности на локальном уровне. Указанные методы позволяют с приемлемой степенью достоверности отслеживать латентную преступность в целом и по отдельным видам преступлений, выявлятьосновную направленность развития явления и его отдельных видов в прошлом, настоящем и как прогноз в возможном будущем.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КИШЕНЬКОВІ КРАДІЖКИ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД
стр.275-280
У статті досліджені основні ознаки кишенькових крадіжок. Проаналізовані особливості кримінальної відповідальності за кишенькові крадіжки в порівняльно-правовому аспекті. Сформульовані відповідні теоретичні висновки. Вироблені практично значущі законодавчі пропозиції.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РОЛЬ ПРЕДМЕТА ДОКАЗЫВАНИЯВ УГОЛОВНОМ ПРОЦЕССЕ УКРАИНЫ
стр.281-287
Рассмотрены проблемные вопросы законодательного регулирования предмета доказывания в уголовном производстве. Определена его роль в уголовном процессе Украины.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ЗАКОНОДАВЧОГО ЗАКРІПЛЕННЯ ПИТАНЬ,ПОВ’ЯЗАНИХ З РОЗКРИТТЯМ ЗЛОЧИНІВ (ЗА АНАЛІЗОМ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КАРНОГО РОЗШУКУ ОВС УКРАЇНИ)
стр.288-296
У статті з проаналізовано загальні положення, що регламентували розкриття злочинів до набуттячинності Кримінальним процесуальним кодексом України. Доведена необхідність законодавчого закріплення питань, пов’язаних з розкриттям злочинів в нових правових умовах.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
СУЩНОСТЬ УГОЛОВНО-ПРОЦЕССУАЛЬНОГО ПРЕДСТАВИТЕЛЬСТВА НЕСОВЕРШЕННОЛЕТНЕГО ЛИЦА В РОССИЙСКОМ УГОЛОВНОМ СУДОПРОИЗВОДСТВЕ
стр.297-302
В данной статье автор рассматривает с точки зрения уголовно-процессуального и семейного законодательства право несовершеннолетнего участника процесса на законное представительство его интересов в суде.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ФУНКЦІОНАЛЬНА СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ СЛІДЧОГО СУДДІ
стр.303-309
Стаття присвячена теоретичним та практичним проблемам визначення функціональної спрямованостідіяльності слідчого судді. Виділено три кримінально-процесуальні функції слідчого судді: функція забезпечення законності та обгрунтованності обмеження прав та свобод учасників кримінального провадженнята інших осіб; судовий контроль; функція проведення слідчих дій з метою забезпечення доказів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ТАЄМНИЦЯ СЛІДСТВА ТА СУДОЧИНСТВА В УКРАЇНІ
стр.310-316
Розглянуто різні підходи до визначення поняття та змісту таємниці слідства та судочинства в Україні.Проаналізовано види таємної інформації у процесі кримінального судочинства.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДОМАШНІЙ АРЕШТ ЯК ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІДУ КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ
стр.317-324
У статті розглядаються поняття, суть, основні напрямки, підстави, а також проблемні питання застосування домашнього арешту як запобіжного заходу у кримінальному судочинстві.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПОЧАТКОВИЙ МОМЕНТ ПЕРЕБІГУ РОЗУМНОГО СТРОКУ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ (DIES A QUO)
стр.325-333
Леоненко М. І., Блохін Г. І.
У статті проведено дослідження питання початкового моменту перебігу розумного строку кримінального провадження. Проаналізовані відповідні рішення Європейського суду з прав людини та норми новогоКримінального процесуального кодексу України. В статті робиться акцент на необхідності уточнення деяких положень та удосконалення практики Європейського суду з прав людини щодо реалізації засади «розумності» в контексті забезпечення прав і законних інтересів усіх учасників кримінального провадження.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВИКОРИСТАННЯ ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В ПРОЦЕСІ ДОКАЗУВАННЯ ЗА НОВИМ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ
стр.334-341
У статті розглянуто проблемні питання щодо використання оперативно-розшукової інформації впроцесі доказування за новим кримінально-процесуальним кодексом України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАТИВНО-ПОШУКОВИХ ЗАХОДІВ
стр.342-348
Стаття присвячена напрямам використання комп’ютерних засобів в оперативно-розшуковій діяльності. Розкриваються завдання оперуповноваженого, який здійснює оперативно-розшуковий супровідкримінального судочинства. Характеризуються комп’ютерні засоби, які він може використовувати длярозв’язування цих завдань.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОБЛЕМЫ МОДЕРНИЗАЦИИ ЧАСТНЫХ КРИМИНАЛИСТИЧЕСКИХ МЕТОДИК НА СОВРЕМЕННОМ ЭТАПЕ РАЗВИТИЯ УГОЛОВНОГО ПРОЦЕССА УКРАИНЫ
стр.349-355
В статье рассмотрены некоторые направления модернизации методик расследования отдельных видов преступлений в связи с реформированием уголовного процессуального законодательства Украины.В частности, освещены проблемы периодизации процесса расследования, целесообразности включенияв частные криминалистические методики рекомендаций по тактике негласных следственных действий,усовершенствования положений по организации расследования, осуществлению профилактической деятельности на досудебном расследовании.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЯК СПОСІБ ВИЯВЛЕННЯ ОРГАНІЗОВАНИХ ЗЛОЧИННИХ ГРУП
стр.356-361
У статті розглянуто роль оперативно-розшукового прогнозування організованої злочинності в діяльності оперативних підрозділів МВС України, його удосконалення в процесі попередження, документування та викриття злочинів, що вчиняються організованими злочинними групами. Визначено поняття,види, типи та ознаки оперативно-розшукового прогнозування.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДЕЯКІ АСПЕКТИ ДОПИТУ ЕКСПЕРТА У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
стр.363-368
Титов А. М., Тютюнник Т. В.
Стаття присвячена правовому регулюванню допиту експерта відповідно до нового Кримінальногопроцесуального кодексу України. Розглянуті стадії допиту експерта у кримінальному провадженні, атакож особливості підготовки експерта до допиту.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЩОДО УЧАСТІ АДВОКАТА СВІДКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ОБШУКУ
стр.369-376
Розглянуті проблемні питання щодо законодавчого регулювання діяльності адвоката свідка під часпроведення обшуку відповідно до нового кримінального процесуального законодавства України.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ОПЕРАТИВНИХ ПІДРОЗДІЛІВНА СТАДІЇ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
стр.376-384
В науковій статті розглядаються проблемні питання визначення процесуального статусу оперативних підрозділів. Робиться висновок щодо обсягу процесуальних повноважень співробітника оперативного підрозділу під час виконання доручень слідчого, прокурора. Розкриваються підходи до нормативно-правової регламентації процесуального статусу оперативних підрозділів на досудовому провадженні.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ПРОФЕСІОГРАМА АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІТА ПРОФЕСІОНАЛІЗМ АДВОКАТА: ПОНЯТТЯ ТА СУТНІСТЬ
стр.384-390
Поклонська О. Ю., Компанейцев С. В.
У статті розкрито поняття професіограми як науково обґрунтованих норм, що регламентують діяльність, та вимог, що висуваються до представників певної професії. Висвітлено зміст професіоналізму адвоката та доведено, що він передбачає глибоке засвоєння та усвідомлення змісту професійнихобов’язків. Акцентовано увагу, що важливою характеристикою професіонала виступають поняття професійної честі і професійної гідності.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ СТАНДАРТИ ПРАВА ОСОБИНА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ ТА ЇХ ІМПЛЕМЕНТАЦІЯВ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ
стр.391-403
В статті досліджено основні норми міжнародного права, у співвідношенні з практикою Європейського суду з прав людини в галузі правової допомоги, що надається безоплатно. Проаналізовано рівеньімплементації в українське законодавство міжнародно-правових стандартів в сфері правового захисту.На підставі отриманих висновків, з урахуванням специфіки українського суспільства та рівня розвиткуекономіки запропоновано шляхи приведення норм національного права в галузі надання безоплатноїправової допомоги у відповідність до міжнародних стандартів, з метою фактичної реалізації конституційних прав людини і громадянина.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАСТОСУВАННЯ СУПУТНИКОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВІГАЦІЇТА ЗВ’ЯЗКУ: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ
стр.404-410
У статті досліджується міжнародно-правова природа супутникових технологій навігації та зв’язку,вивчається проблема міжнародно-правового регулювання застосування супутникових систем навігації,зокрема GPS, ГЛОНАСС, Галілео, Бейдоу, IRNSS та QZSS.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДО ПИТАННЯ ПРО КРИТЕРІЇ ПРИЙНЯТНОСТІ СКАРГИДЛЯ РОЗГЛЯДУ ЄВРОПЕЙСЬКИМ СУДОМ З ПРАВ ЛЮДИНИ
стр.411-418
Статті висвітлюються критерії прийнятності скарги до Європейського суду з прав людини. Розкриваються такі з них: вичерпність усіх способів національного захисту, хронологічний критерій за правилом шести місяців, недопущення анонімних скарг та повторного розгляду тієї ж скарги, несумісністьположень скарги із Європейською конвенцією про захист прав людини й основних свобод.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МІЖНАРОДНІ ПОВІТРЯНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ. УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ
стр.419-425
У статті розглянуто питання міжнародних повітряних перевезень, вирішення яких має безпосередній вплив на подальший розвиток не лише вітчизняних авіаперевізників, а й держави зокрема. Авторомрозглянуто ряд позитивних змін, появі яких сприяло прагнення України щодо лібералізації повітряногопростору з ЄС та повернення України у першу категорію за стандартами FAA.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
THE POLITICAL AND LEGAL IDEAS OF PIERRE DUBOISFROM THE VIEWPOINT OF COLLECTIVE SECURITY
стр.425-430
The treatise «De recuperatione terre sancte» («The Recovery of the Holy Land») (1306) by French lawyerPierre Dubois is of interest as one of historic projects of a union of European nations. As far as the project isformally aimed at organizing a crusade, it comprises a number of elements of what we now call «collectivesecurity». This article points those elements out and gives brief analysis of their meaning. Additionally, theproject is a prominent example of an attempt of a nation to promote its own interest of predominance in theguise of pursuing the common one.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АСПЕКТИ СПІВВІДНОШЕННЯ ПРАВАТА ЗАКОНУ У ПОГЛЯДАХ ДЖ. БЕНТАМА
стр.430-435
Стаття присвячена розгляду окремих теоретичних питань змісту поглядів Дж. Бентама при описанні системи права та системи законодавства. З’ясовано, що, використовуючи принцип користі, БентамДж. визначав соціальну роль та призначення держави та законодавства. Погляди Бентама Дж. сприялирозвитку права того часу і були використані у процесі реформування цивільного та кримінального законодавства.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова