+
МЕТОДОЛОГИЧЕСКИЕ ВОПРОСЫ ПРИМЕНЕНИЯ ГИС-ТЕХНОЛОГИЙ В СИСТЕМАХ ГРАДОСТРОИТЕЛЬНОГО КАДАСТРА
стр.3-11
Айликова А. В., Карпинский Ю. А., Лященко А. А., Палеха Ю. Н., Янчук В. В.
В 2012 г. Украинским государственным НИИ проектирования городов «Діпромісто» имени Ю. Н. Белоконя совместно с Компанией ЕСОММ, НИИ геодезии и картографии и КП «Институт генерального плана г. Киева» была выполнена научно-исследовательская работа по созданию на базе Киева информационной модели градостроительного кадастра в среде градостроительной ГИС. В статье рассмотрены методологические вопросы применения такой ГИС в системах градостроительного кадастра. Предложена система кодирования классов градостроительных объектов и их атрибутов, а также соответствующая система условных обозначений объектов в градостроительной документации. В основу построения каталога был положен объектно-ориентированный принцип.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КАРТОГРАФИЧЕСКОЕ ПОНИМАНИЕ СТАТИСТИЧЕСКИХ ДАННЫХ
стр.12-22
Многие карты изображают статистические или числовые данные. Понимание статистических данных и методов их картографирования является ключом к построению интуитивно понятной статистической карты. Статья исследует вопросы картографирования статистических данных.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
КОНЦЕПЦІЯ ПРОЕКТУ ГІС-ТЕХНОЛОГІЇ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ВПОРЯДКОВАНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ
стр.23-31
Буравльов Є. П., Дрич С. К.
Розглянуто відповідно загальної теорії систем концептуальний підхід до створення ГІС-технології підтримки стабільності в соціальній сфері, як в умовах виникнення кризисних ситуацій , так і в період безпосереднього реформування основ соціально-економічної системи.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РАДІОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ЗАБРУДНЕНЬ ТЕРИТОРІЙ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
стр.32-48
Бурачек В. Г., Зацерковний В. І., Кривоберець С. В.
У статті проведено дослідження, у ході якого опрацьована і систематизована доступна і відкрита інформація з літературних джерел і тематичних карт, що відображає стан проблеми радіоекологічного моніторингу територій за допомогою геоінформаційних технологій. Описані технології ArcGIS використані в екологічному Веб-атласі Чернігівської області для картографічної прив'язки зон і ділянок радіоактивного і хімічного забруднення територій, а також наповнення атласу даними з еколого-економічних ресурсів області.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ ТА ЕКОЛОГІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ОЗЕРНИХ ЕКОСИСТЕМ
стр.49-54
Вишняков В. Ю., Охарєв В. О., Радчук І. В., Шумейко В. О.
Представлено результати використання сучасних геоінформаційних технологій, заснованих на використанні даних космічного моніторингу довкілля на прикладі дослідження озерних екосистем Західного Полісся. Для удосконалення процесу прийняття управлінських рішень в галузі водокористування наведено модель регіональної геоінформаційної системи охорони водних ресурсів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОЦІНКА ТЕХНОГЕННОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ГРУНТІВ НА РЕКУЛЬТИВОВАНИХ ДІЛЯНКАХ СВЕРДЛОВИН
стр.55-61
Журавель М. Ю., Клочко Т. О., Яременко В. В.
У роботі розглянуто питання дослідження стану території родовищ вуглеводнів, вплив на ґрунти процесів розробки та оцінка якості рекультивації ґрунтів.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МЕТОДИКА ОЦЕНКИ УРОВНЯ ОПАСНОСТИ ГОРНОЛЫЖНЫХ ТРАСС С ПРИМЕНЕНИЕМ НЕЧЕТКОГО МОДЕЛИРОВАНИЯ
стр.62-67
Замирец О. О., Андреев С. М., Бутенко О. С.
В статье описана методика оценки уровня опасности горнолыжных трасс горного массива Карпаты,Ивано-Франковская область, с применением нечеткого моделирования.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
РЕКРЕАЦИОННОЕ МИКРОРАЙОНИРОВАНИЕ КРЫМА КАК ОСНОВА ДЛЯ ОЦЕНКИ ВОЗДЕЙСТВИЯ АКТИВНЫХ ВИДОВ ТУРИЗМА НА ПРИРОДНЫЕ КОМПЛЕКСЫ РЕГИОНА
стр.68-76
Выполнено рекреационное микрорайонирование территории Крыма, харатеризующее особенности использования природных комплесов региона активными видами туризма. Выделено 398 рекреационных микрорайонов (ареалов) в пределах зон повсеместного и очагового рекреационного освоения территории. Районирование проводилось с использованием программного комплекса ArcGIS от фирмы ESRI на основе топографической и ландшафтной карт масштаба 1:100 000 и геоинформационной базы данных, включающей данные о природных комплексах, современном использовании территории, а также об объектах туристической инфраструктуры Крыма.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МОДЕЛЮВАННЯ РОЗМІЩЕННЯ ОБ’ЄКТІВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ЗА ДОПОМОГОЮ АНАЛІТИЧНИХ ЗАСОБІВ ESRI
стр.77-85
Ковгар В. Б., Пінчук О. О.
У статті розглянуто моделі, методи та засоби автоматизації Esri для моделювання розміщення об’єктів роздрібної торгівлі, та основні аспекти їх використання.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАСТОСУВАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ESRI ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
стр.86-95
Ковгар В. Б., Філозоф Р. С., Савченко М. О.
В статті описаний досвід практичного застосування геоінформаційної технології Esri для моделювання епідеміологічних захворювань. Використання авторами вбудованого в ArcGIS інструменту експлораторної регресії дозволило визначити потенційні фактори, що впливають на розвиток захворюваності, та з’ясувати величину їх впливу.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ARCGIS ЯК ОСНОВА МОДЕЛЮВАННЯ ДЛЯ ЦІЛЕЙ ПРОСТОРОВОГО ПЛАНУВАННЯ ЗА ПРОБЛЕМНИМ ЗРІЗОМ
стр.96-103
Олещенко А. В., Соломаха І. В.
В статті викладено методичні засади застосування ГІС для цілей просторового моделювання в регіональному плануванні, обґрунтовано значення та структуру бази первинних даних, описано методику моделювання за допомогою програмного забезпечення ArcGIS 10 соціально-культурного розвитку території, формування екологічної мережі.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ СТРУКТУРИЗАЦІЇ ЗІС ТА ВИКОРИСТАННЯ СПІЛЬНОЇ ГЕОПРОСТОРОВОЇ МОДЕЛІ ЗІС І МІСТОБУДІВНОЇ ГІС В НОРМАТИВНІЙ ГРОШОВІЙ ОЦІНЦІ ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ІЗ ЗІСТОСУВАННЯМ ГІС-ТЕХНОЛОГІЙ НА ПРИКЛАДІ МІСТ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
стр.104-115
Зміни в законодавчій базі в 2011 - 2012 р.р. визначили нові норми до створення містобудівної та землевпорядної документації. В статті розглянуті питання розробки спільних методологічних підходів до організації ГІС в сферах містобудівної та землевпорядної діяльностей, як складових містобудівного та державного земельного кадастру. Розглянуто землевпорядну документацію, як геопросторову модель в єдиній державній геоінформаційній системі. На прикладі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів вказані двосторонні зв’язки землевпорядної ГІС на місцевому рівні з містобудівною ГІС на міському рівні - генеральним планом. Розглянуто методологічні питання щодо структури графічних матеріалів містобудівної та землевпорядної документацій.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МОДЕЛИРОВАНИЕ РАЗВИТИЯ ГОРОДСКИХ СИСТЕМ НА ОСНОВЕ ТЕОРИИ ОДНОРОДНЫХ СТРУКТУР
стр.116-126
Патракеев И. М., Погорелов А. А.
Основной целью моделирования развития городских систем является прогнозирование городского планирования и обеспечения устойчивого развития территорий. Научно обоснованный подход к планированию и управлению пространственным развитием городских территорий должен быть основан на правильном понимании динамических процессов развития городских систем, то есть от прошлого к будущему через настоящее. В статье рассмотрены вопросы моделирования развития города с использованием теории классических однородных структур (ТОС), представляющей собой базовую компоненту общей теории однородных структур ( Cellular Automata ): новую и весьма перспективную среду моделирования многих дискретных параллельных процессов, явлений и феноменов, в том числе и для моделирования процессов пространственного развития городских систем.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОНТОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРФЕЙС ЯК ЗАСІБ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ РЕСУРСІВ В ГІС-СЕРЕДОВИЩІ
стр.127-135
Попова М. А., Стрижак О. Є.
У статті автори розглядають питання розробки та застосування онтологічного інтерфейсу як ефективного засобу забезпечення процесів інтеграції розподілених інформаційних ресурсів та систем на основі використання семантичних властивостей та подання інформації в наочній легкодоступній формі з метою створення та використання інформаційних систем в ГІС-середовищі.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МУЛЬТИМАСШТАБНІ КАРТОГРАФІЧНІ МОДЕЛІ АНАЛІЗУ НЕБЕЗПЕК ТА РИЗИКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
стр.136-144
Розглянуто методологічні засади мультимасштабного тематичного картографування для цілей аналізу небезпек та ризиків надзвичайних ситуацій в Україні. Уточнено поняття «мультимасштабність» та розглянуто підходи до реалізації мультимасштабного геоінформаційного картографування. Проведено класифікацію методів укладання тематичного змісту мультимасштабних карт та експериментальні роботи зі створення мультимасштабних тематичних карт потенційно небезпечних об’єктів в Україні.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
МІСЦЕ ВІЙСЬКОВИХ ОСВІТНІХ І НАУКОВИХ УСТАНОВ У СПІВПРАЦІ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ “ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ОБОРОНА”. ПОТЕНЦІАЛ ФОРУМУ “СІЧНЕВІ ГІСИ”
стр.145-155
Тимчук В. Ю., Галенко І. В.
Аналізується ситуація, що склалася в центральноєвропейському регіоні після започаткування НАТО Концепції Smart Defense (“Розумна оборона”). Описується ряд можливих шляхів трансформації національних, передовсім державних, структур України і приведення її до вимог, які задовольняють умовам безпеки для Концепції Smart Defense. Обґрунтовується впровадження в Україні системи та термінології інтелектуальної оборони. Наводяться пропозиції щодо дій в рамках щорічної Річної національної програми «Україна - НАТО»
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
АНАЛІЗ ДИНАМІКИ ЗАРОСТАННЯ МАКРОФІТАМИ ВЕРХІВ’Я КИЇВСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА НА ОСНОВІ ГІС/ДЗЗ-ТЕХНОЛОГІЙ
стр.156-164
В основі дослідження було оцінити поступові зміни, що відбуваються в природних екосистемах з використанням багаторічних космічних знімань КА Landsat 5 ТМ. За допомогою аналізу даних часових рядів, були виявлені докази поступової систематичної зміни в багатьох природних рослинних угрупованнях. В роботі був використаний системний метод багатокритеріальної оптимізації. Поєднання ГІС та статистичного аналізу на ділянці мілководдя верхів’я Київського водосховища показали, що зона повітряно-водних макрофітів, в якій домінують очерет звичайний (Phragmites Australis) , швидко розширюється протягом останніх трьох десятиліть.Підхід, описаний в цій статті демонструє, що архівні дані Landsat можуть бути використані для оперативної оцінки поступових змін екосистеми на великих площах. При цьому матеріали наземнихспостережень і додаткові дані необхідні для того, щоб повністю зрозуміти природу цих тенденцій.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ЗАСТОСУВАННЯ ПРОСТОРОВОГО GRID-АНАЛІЗУ ДЛЯ АВТОМАТИЗАЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗОНУВАННЯ ПРИ ПЛАНУВАННІ ТЕРИТОРІЇ РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН
стр.165-170
Дано визначення і місце функціонального зонування при розробці Генеральної схеми країни. Наведено опис відповідного тематичного модуля ГІС підтримки рішень Генеральної схеми Республіки Казахстан. Обґрунтовано застосування геоінформаційної технології Esri для підвищення ефективності роботи, зокрема розширення Model Builder та методів GRID-аналізу. Описано принципи роботи даного інструментарію та його переваги. Запропоновано методику автоматизації процесу функціонального зонування та перспективи її застосування.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ОБ ИСПОЛЬЗОВАНИИ ДАННЫХ ДИСТАНЦИОННОГО ЗОНДИРОВАНИЯ ЗЕМЛИ ДЛЯ ОЦЕНКИ ХАРАКТЕРА ВЛИЯНИЯ ХОТИСЛАВСКОГО КАРЬЕРА НА ТРОФИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ ОЗЕР ШАЦКОГО НАЦИОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКА
стр.171-186
Шумаков Ф. Т., Азимов А. Т.
По данным аэрокосмических съемок с использованием геоинформационных технологий установлено, что эксплуатация Хотиславского карьера в Беларуси, может привести к увеличению стока вод в Черное море и уменьшению стока вод в Балтийское море. Это приведет к замедлению водного обмена в Шацких озерах. что приведет к усилению природных и антропогенных факторов на евтрофирование озер Шацкого национального природного парка (ШНПП). Для мониторинга этого процесса разработана и апробирована геоинформационная технология использования данных ЕТМ+ Landsat-7 для трофической классификации озер ШНПП.
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова
+
ДЕШИФРУВАННЯ І КАРТОГРАФУВАННЯ ПО КОСМІЧНИМ ЗНІМКАХ ЗЕМЕЛЬ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ
стр.187-195
Визначено основні дешифрувальні ознаки земель сільськогосподарського (с/г) призначення. Проаналізовано існуючі методи дешифрування земель с/г призначення та вибрано самий оптимальний. Визначено основні етапи при їх картографуванні і переваги створення бази геоданих (БГД).
Загружаем данные из библиотечной системы...
Ключевые слова